top of page

FA KOLEKTYW tworzą Anna Wańtuch i Filip Wańtuch. Współpracują ze sobą w życiu codziennym, rodzicielskim i twórczym. Wspomagali już wcześniej swoje własne projekty artystyczne, lecz w przypadku MOT/HER KC po raz pierwszy pracują jako kolektyw, traktując go jako wspólną pracę nad tym samym dziełem. 

Anna Wańtuch - tancerka, performerka, nauczyciel tańca i Contakids.

Współautorka performensu interaktywnego wraz z reżyserką Marią Kwiecień: „Słowa do tańca” premiera na 37 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w ramach Nurtu OFF.

Poszukuje możliwości tańczenia i występowania z małym dzieckiem, czego efektem były performanse „Postnatal project” rozpoczęte w 2012. Wzięła udział w projekcie Familly affair, kolektywu Zimmerfrei w ramach Ciało/Umysł.

Rezydentka Dance Move Cities, międzynarodowego projektu współrealizowanego przez Krakowskie Reminescencje Teatralne. 

Uczestniczka Forum dramaturgicznego z Christine de Smedt organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Brała udział w warsztatach teatralnych Wojtka Ziemilskiego oraz aktorek teatru Cricot 2 Marie Vayssiere i Ludmiły Ryby.

Ukończyła filozofię i filmoznawstwo na UJ, Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności taniec współczesny. Od stycznia 2016 pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

W latach 2003-2014 solistka Teatru Tańca Df. W latach 2009-2011 tancerka Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Zrealizowała choreografię do malowidła 3D Ryszarda Paprockiego w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Współinicjatorka cyklu warsztatów zorganizowanych przez Prof. Krystynę Wilkoszwską w Zakładzie Estetyki UJ, których celem było przybliżenie teoretykom praktycznej strony tańca.

 

 

Filip Wańtuch - Absolwent grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

W ramach dyplomu przygotował interaktywną książkę do Baśni Braci Grimm. 

Interesuje się plakatem, współpracował m.in.: z Wojewódzką Biblioteką w Zielonej Górze przy projekcie „Czytanie na drugie śniadanie”. 

Jest autorem filmów i animacji do przedstawień Teatru Tańca DF, m.in.: "Mój Vincent cz.3", "Lulilulilajka", "Truskawkowa" oraz montaży filmowych z przedstawień zespołu. 

W 2010 roku zaprojektował i wykonał scenografię do spektaklu "Luminesmachia" w choreografii Katarzyny Skawińskiej. 

Mistrz łapania w kadrze trudno uchwytnych, rozbieganych we wszystkich kierunkach dzieci. Niezrównana cierpliwość w robieniu zdjęć. 

Pracuje jako rekwizytor przy produkcji programów telewizyjnych.

 

Gościnnie:

Patryk Zakrocki - polski skrzypek, artysta dźwiękowy, animator warszawskiej sceny improwizowanej, kompozytor.

Patryk Zakrocki pobierał lekcje kompozycji u prof. Bogusława Schaeffera, zajmował się muzyką kameralną, elektroakustyczną i słuchowiskiem. Współtworzy duet SzaZa. Jest autorem projektu Normal Bias,Zakład Produkcji Dźwięku, Galimadjaz, MEOMA, EA, Tupika. Współpracował z zespołem Mitch&Mitch, kwartetem smyczkowym Nonstop, Plain music i Improvisersensemble. Grał m.in. z Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Noelem Akchote. Opublikował w Polsce i za granicą 10 albumów płytowych i wiele pojedynczych utworów na rozmaitych kompilacjach.

Obecnie współtworzy wraz z Jackiem Mazurkiewiczem Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego.

bottom of page